مزایای استفاده از لوگو در وب سایت

مزایای استفاده از لوگو در وب سایت

لوگو به معنی آرم و نماد است که مزایای استفاده از آن در طراحی وب سایت را با هم بررسی خواهیم کرد، وب سایت شرکت ها می توانند با ساخت لوگو منحصر به فرد و زیبا در ذهن ماندگار شود و این یک موفقیت برای آن برند محسوب می شود.

بسیاری از ما هم اکنون بسیاری از شرکت ها را با لوگوی معروفشان میشناسیم که همین امر نشان دهنده اهمیت این موضوع در شناسنامه یک برند می باشد. قبل از طراحی سایت باید یکسری کارهای تاثییر گذار که می تواند به پیشرفت وب سایت کمک کنند انجام شود که ساخت و طراحی لوگو مناسب نوع فعالیت نیز جزو این دسته از پیش نیازها می باشد.

شرکت هایی نظیر بی ام و، کوکا کولا، پپسی، اپل، مایکروسافت و ... نمونه های موفق این مطلب می باشند البته لازم به ذکر است که پارامترهای دیگری نیز در برند سازی این نوع شرکت ها غیر از لوگو اثر گذار بوده است مثل تبلیغات هدفمند و نمایش مکرر لوگو همچنین راه اندازی یک وب سایت مستقل که در آن هم همان لوگو نمایان هست از مزایای استفاده از لوگو می باشد.

استفاده از یک نماد یا لوگو در وب سایت از همان اول اختراع وب همراه بوده است و این موضوع به یک اصل تبدیل شده است همچنین استفاده از لوگو در طول تاریخ بشریت نیز به چشم می خورد بسیاری از اعقاید و ایده لوژی های در گذشته و حال دارای نماد می باشند و آن را بر روی پرچم به نمایش می گذاشتند. اجزای تشکیل دهنده لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است هماهنگی و توان همچنین رن’ بندی مناسب و تناسب لوگو با فعالیت وب سایت شما بسیار مهم است.

طراحی لوگو چرا اهمیت دارد؟ چرا باید یک آرم داشته باشیم؟

لوگو یا یک نشان خاص همیشه دغدغه شرکت های معروف و بزرگ بوده است امروزه تنها شرکت ها و موسسات نیستند که برای خود یک نشان خاص یا علامت تجاری دارند بله هر شخص یا گروهی می تواند برای خود یک لوگوی منحصر به فرد داشته باشد حال این سوال پیش می آید که داشتن یک علامت خاص چه ضرورت و مزایایی خواهد داشت در اینجا تنها به بعضی از آنها اشاره می کنیم.

لوگو در وب سایت می تواند چندین پیام را در خود جای دهد و به جای چند متن تبلیغاتی مورد استفاده قرار بگیرد شرکت ها و کسانی که یک لوگو در وب سایت به خود اختصاص داده اند بیشتر مورد اعتماد مردم قرار خواهند گرفت و در نتیجه موفقیت بیشتری نسبت به سایرین خواهند داشت. مزایای مهم بعدی لوگو در وب سایت این است که همیشه حس بینایی قویتر از شنوایی است و این مسئله باعث می شود لوگو در وب سایت یا نشان تجاری شما بیشتر و بهتر در ذهن افراد باقی بماند بر فرض مثال شما شاید اسم یک فرد را چندین مرتبه شنیده باشید ولی فراموش کنید اما ظاهر فرد را دیرتر فراموش خواهید کرد از این نکته می توان به اهمیت بالای داشتن لوگو در طراحی سایت پی برد.

مطالب پیشنهادی